Renault Megane (Nr 6488984)

Renault Megane
Waga Sztuk:
Renault Megane 2 Gen. [restyling] (2006 - 2012) Sedan
Długość
449 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1320 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1320 kg
Dystans: 3075 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Vilagarcía De Arousa

Od 7 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 paź 2020 do 15 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.