(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Megane ii Grand Tour (Nr 4696320)

Renault Megane ii Grand Tour

Marka i model:

RENAULT MEGANE II GRAND TOUR

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1352.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Ludwigshafen

3 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.