(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault modus (Nr 4776188)

Renault modus

Marka i model:

Modus Renault

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1574.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 10 paź 2019 do 13 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.