(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 12:42

Renault Scenic

(Nr 3005740)
Renault Scenic

Marka i model:

Renault grand scenic

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1251.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rotterdam, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny