(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Scenic (Nr 6451627)

Renault Scenic
Waga Sztuk:
Renault Scenic 2 Gen. [restyling] (2006 - 2010) Minivan 5-Doors
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
162 cm
ok. 1465 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1465 kg
Dystans: 889 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Turyn

Od 21 sie 2020 do 28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Campania, Naples

Od 29 sie 2020 do 15 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.