(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Scenic (Nr 6532548)

Renault Scenic
Waga
Sztuk
Renault Scenic 2 Gen. (2003 - 2006) Minivan 5-Drzwiowy
Długość
425 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1440 kg
Dystans
919 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Karyntia, Velden Am Wörther See

Od 8 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.