(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Scenic 2 (Nr 4626317)

Renault Scenic 2

Marka i model:

renault scenic 2

Waga w kg (łączna):

1150

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 413.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

29 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Dorohusk-Osada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.