(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

renault trafic (Nr 3869551)

renault trafic

Marka i model:

renault trafic ,vw polo

Waga w kg (łączna):

2400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1025.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

12 lut 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Böttingen

14 lut 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.