(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault trafic (Nr 4605605)

renault trafic

Marka i model:

renault trafic

Waga w kg (łączna):

1200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4896.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

16 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.