(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault twingo (Nr 4686696)

Marka i model:

Renault twingo 1.2 16V 2013

Waga w kg (łączna):

1025.00

Budżet zlecenia [€]:

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2202.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zeeland, Vlissingen

23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

2 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.