(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault twingo (Nr 5640503)

Renault twingo

Marka i model:

Renault twingo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 921.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

11 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.