(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 12:24

rex - nieduzy skuter (Nr 2410868)

rex - nieduzy skuter

Marka i model:

rex classic

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 360.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dalików, Polska

Termin elastyczny