(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-23 12:43

Road Bike

(Nr 3000304)
Road Bike

Waga w kg (łączna):

14.50

Dystans: 1472.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

    W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub nabyć taki karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić i usunąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

    Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

London Colney, Wielka Brytania

Od 27 lip 2018 do 4 sie 2018

Adres i termin dostawy

Wien, Austria

Termin elastyczny