road bike (Nr 7988956)

road bike
Waga
Sztuk
road bike
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
1773 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hertfordshire, Harpenden

Od 1 paź 2021 do 10 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Pollença

Od 23 paź 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć taki karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ulokować w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.