(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-16 14:52

Roller

(Nr 2971148)
Roller

Marka i model:

Vespa Sprint

Waga w kg (łączna):

98.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 2553.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Huelva, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bamberg, Niemcy

Termin elastyczny