(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Roller 50 ccm (Nr 5384666)

Roller 50 ccm

Marka i model:

Benzhoi

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 218.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Nürnberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Vaihingen An Der Enz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.