(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rolls Royce (Nr 4859942)

Marka i model:

Rolls Royce 20/25

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

950

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2177.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Warwickshire, Warwick

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.