(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Romet (Nr 7034837)

Waga
Sztuk
Romet
Długość
120 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
499 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 14 gru 2020 do 20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Tuszyn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.