(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Romet ogar (Nr 5287386)

Romet ogar

Marka i model:

Romet ogar 2szt w częściach .

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

350

Liczba sztuk:

2

Dystans: 462.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 18 paź 2019 do 16 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Kotowa Wola

Od 18 paź 2019 do 8 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.