(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Romet RCR (Nr 4819336)

Marka i model:

Romet rcr

Waga w kg (łączna):

163.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1663.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Rodan-Alpy, La Roche-Sur-Foron

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.