rottweiler (Nr 6472444)

rottweiler

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 3124.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

17 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.