(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-04-27 13:02

Rower

(Nr 2637916)
Rower

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1196.00 km

Transport rowerów

    Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

    W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić taki karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować oraz usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

    Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Oświęcim, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Haarlemmermeer, 1435, Holandia

Termin elastyczny