(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-22 13:59

Rower

(Nr 2997172)
Rower

Waga w kg (łączna):

4.00

Dystans: 1864.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu albo nabyć stosowny karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba zdemontować oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części roweru najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub osłonić wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba osłonić papierem lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

    Jeśli postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Royal Leamington Spa, Wielka Brytania

25 sie 2018

Adres i termin dostawy

Warszawska, Kielce, Polska

29 sie 2018