(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-24 10:29

rower

(Nr 3004760)

Waga w kg (łączna):

16.00

Dystans: 2023.00 km

Transport rowerów

    Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

    W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania lub zakupić taki karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

    Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.

Adres i termin nadania

Vernet-les-Bains, 66820, Francja

13 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Buczkowice, Polska

18 wrz 2018