(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-24 20:18

rower

(Nr 3008108)
rower

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 605.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

    Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.

Adres i termin nadania

Neumünster, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Głogów, Polska

Termin elastyczny