(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

rower (Nr 4879410)

rower

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 2273.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 13 sie 2019 do 17 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła czy też kupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.