(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower Cargo (Nr 4300157)

Marka i model:

Rower Cargo

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 597.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Konopnica

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.