(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 18:02

Rower Cyclocross

(Nr 2641568)
Rower Cyclocross

Marka i model:

Rower Genesis Day One

Waga w kg (łączna):

15.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1815.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Markfield, Wielka Brytania

Od 1 maj 2018 do 11 maj 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Od 9 maj 2018 do 21 maj 2018