(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower elektryczny 28" (Nr 8013770)

Waga
Sztuk
Rower elektryczny 28"
Długość
180 cm
25 kg
1
Łączna waga:
25 kg
Dystans
1224 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Kirchheim Am Neckar

9 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Żyrzyn

Od 9 wrz 2021 do 23 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.