(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 17:32

Rower i uchwyt na samochod (Nr 3001892)

Rower i uchwyt na samochod

Marka i model:

Kolarzówka

Waga w kg (łączna):

10.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2266.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Letterkenny, Irlandia

28 lip 2018

Adres i termin dostawy

Łabiszyn, 89-210, Polska

5 sie 2018