(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower Kross Level 5.0 (Nr 7244419)

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 1085.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Wodzisław Śląski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Emmerich Am Rhein

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu albo zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba zdemontować i ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.