(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower tandem z niepołomice do budziska (Nr 4457957)

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 324.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Niepołomice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Budziska

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców chroniących paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.