(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-11-28 15:45

rowerek dziecięcy (Nr 3569373)

Długość [m]:

1.30

Szerokość [m]:

0.14

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

14.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 304.00 km

Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt transportu pozostałych ładunków bywa zależny od rozmiaru towaru, daty przewozu jak również od odcinka pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Transport ładunków dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której można układać mniejsze rzeczy lub paczki. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na tych platformach najczęściej transportuje się artykuły spożywcze, paczki, produkty budowlane (np., terakota, kamień itd.), okna czy towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony pojazdem ciężarowym oraz zajmuje tylko część przestrzeni ładunkowej. Do tego typu transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – głównie przy przewozie towarów płynnych i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także przewozić towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i sypkich – bez problemu można poznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Pozostałe towary – towary, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące transportu popiołu czy transportu okien.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 28 lis 2018 do 6 gru 2018

Adres i termin dostawy

Dąbrowa Górnicza, Polska

Od 29 lis 2018 do 6 gru 2018