(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rowerek treningowy (Nr 6725229)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

1.9

Waga w kg (łączna):

80

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 596.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Bad Pyrmont

Od 22 paź 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Niegosławice

Od 22 paź 2020 do 24 paź 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania nieduży towar, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Należy również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Kluczowa jest także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być również termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to często paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.