(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Royal enfield Classic (Nr 4701996)

Royal enfield Classic

Marka i model:

Classic 500

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Maharasztra, Mohli

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Haga

10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.