(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Royal Enfield Himalayan (Nr 7672597)

Royal Enfield Himalayan
Waga
Sztuk
Royal Enfield Himalayan
Długość
219 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
1581 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 24 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Prato

Od 1 cze 2021 do 7 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.