(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Royal Enfield Interceptor (Nr 5534539)

Royal Enfield Interceptor

Marka i model:

Royal Enfield Interceptor Twin 650

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1746.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

29 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.