(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Różne rzeczy, które nie weszły na załadunek. (Nr 5847795)

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1770.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Koluszki

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i czasochłonnym procesem, ale kiedy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy dokonać eliminację posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub jeśli jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich mebli przydadzą się solidne pudła, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który przeważnie przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, np. podzielić naczynia na kilka pakunków, żeby bez przeszkód było je dźwigać. Podpisanie każdego pudła pomoże przy otwieraniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Kiedy mamy materiały izolujące, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej wrażliwe rzeczy, a gdy nie mamy folii, wówczas możemy użyć pledy, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Natomiast drobne rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając transport należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne trudności w podjeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specyficzne zasady dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najlepsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i zabezpieczenie waszego majątku.