(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 14:32

running 2008 Audi A5

(Nr 2320236)
running 2008 Audi A5

Marka i model:

Audi A5

Waga w kg (łączna):

1955.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 951.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Lipsk, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szeged, Węgry

Termin elastyczny