(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rxf mini motor (Nr 6761189)

Waga Sztuk:
Rxf mini motor
Długość
125 cm
50 kg
1
Łączna waga: 50 kg
Dystans 388 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Leszno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Malbork

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.