(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rzeczy (Nr 5485518)

Waga w kg (łączna):

40

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 339.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym oraz pracochłonnym procesem, ale gdy optymalnie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się mocne kartony, które warto kupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który przeważnie przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład podzielić segregatory na kilka pakunków, żeby prościej było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Kiedy posiadamy surowce chroniące, takie jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej wrażliwe rzeczy, a gdy nie mamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Natomiast drobne meble zawińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zlecając przewóz należy poinformować poinformować przewoźnika o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź problemy w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli pojawiają się specyficzne kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz zabezpieczenie twojego dobytku.