(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rzepak, Pszenica (Nr 4582561)

Rzepak, Pszenica

Waga w kg (łączna):

6000.00

Opakowanie ładunku:

Szukam transportu na czas żniw, jeśli cena będzie atrakcyjna będą dwa transporty. Odbiór do ustalenia, albo bezpośrednio z pola, albo załadunek pod domem w moim zakresie 2-3h, transport do skupu na Załężu (bez oczekiwania w kolejce, podstawiam osobę która zajmuje miejsce w kolejce).

Dystans: 23.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Błażowa Dolna

Od 1 lip 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport żywności i produktów rolnych

Transport żywności i produktów rolnych

Przewóz pokarmów i produktów rolnych jest bardzo rygorystyczną dziedziną transportu ponieważ występuje ryzyko związane z nadpsuciem artykułów pokarmowych. Firma transportowa podejmująca się transportu jedzenia musi stosować się do przepisów i posiadać należyte certyfikaty. Przewóz pokarmów bywa również wymagający ze względu na bogactwo produktów spożywczych – pośród nich występują artykuły zwierzęce, mrożone, świeże itd. Wszystkie z tych produktów wymaga różnych wymogów transportu (na przykład wilgotności). Firmy transportowe przewożące artykuły żywnościowe zmagają się z presją czasu, potrzebą udostępnienia należytego sprzętu i wymogów transportu jak również odpowiednim zabezpieczeniem żywności. W przypadku, gdy zlecamy przewóz produktów żywnościowych, przewoźnik powinien mieć należyte zaświadczenie z Inspekcji Weterynaryjnej.

Kosz przewozu pokarmów i zbóż, pasz

Cena transportu żywności i zbóż, pasz zależy od wielkości, ciężaru i ilości sztuk przewożonych artykułów, jak również od odległości pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Na przykład, za transport blisko 100 kg groszku z Olsztyna do Krakowa wydano 140 zł. Za transport 500 kilogramów kawy na odcinku z Alessandrii (Włochy) do Polski Kraków kosztowało zleceniodawcę 500 złotych. Przewóz 6 palet lodów z Namysłowa do Wrocławia kosztował 350 złotych. Za transport 20 palet produktów zamrożonych na trasie Ryki-Słupsk zapłacono 2800 zł.