(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rzeźba (Nr 7810539)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Rzeźba
40 x 70 x 229 cm
70 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
70 kg
Dystans
265 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Liszki

Od 14 cze 2021 do 19 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

19 cze 2021


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa tematem, któremu należy przeznaczyć dużo zainteresowania, ze względu na fakt, że są to zazwyczaj rzeczy o niemałej wartości, czy to materialnej, czy uczuciowej.

            Gdy chcemy znaleźć ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przeświadczenie, iż przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Kiedy chcesz, aby firma przewozowa zabezpieczyła płótno lub rzeźbę, dodaj taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, możesz również uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Jeżeli możesz sam zapakować dzieło sztuki do przewozu, pamiętaj o kilku najważniejszych radach. Folia bąbelkowa jest w sam raz do ochronienia powierzchni przed zadrapaniami. Gdy pakujesz nią pejzaż, folia bąbelkowa nie powinna dotykać do pomalowanej powierzchni, można wcześniej zabezpieczyć dzieło w inną, lekką tkaninę, np. w pościel. Jeżeli starasz się przetransportować rzecz w pudle lub kartonie, bezwzględnie zapełnij puste miejsca między dziełem sztuki a przegrodami pudła. Można do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe albo syntetyczne napełniacze, często sprawdzą się również, pogniecione fragmenty makulatury, np. magazynów. Istotne jest, aby opakowanie było przynajmniej ździebko większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się w środku kartonu.

            Cena przewozu obrazu często zdarza się, że jest wyjątkowo niewysoka. Dokonany w serwisie Clicktrans transport wielkiego płótna na trasie Warszawa – Kraków odbył się za niecałe 100 zł.