(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Saab cabrio (Nr 5855162)

Saab cabrio

Marka i model:

Saab cabrio

Waga w kg (łączna):

1650

Liczba sztuk:

1

Dystans: 731.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Desenzano Del Garda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Dolna Austria, Breitenfurt Bei Wien

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.