(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-03 15:32

sadzarka do ziemniaków

(Nr 2253600)
sadzarka do ziemniaków

Marka i model:

Sadzarka Bareła

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

70.00

Dystans: 2924.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych niejednokrotnie jest transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po jezdniach, jako że ich wymiar przekracza możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Europie. Przeszkodę przedstawiać może również napór osi urządzeń rolniczych, który przekracza zasady możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj stosuje się przyczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni dysponować prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować urządzenia uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta możliwe reguły wymiarami lub wagą, konieczne będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

    Koszt przewozu urządzenia rolniczego jest uzależniona od wielkości, wagi i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym elementem może być dodatkowo czas przewozu.

Adres i termin nadania

Wola Przedborska, 97-570, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Membrilla, 13230, Hiszpania

Termin elastyczny