Sailing Yacht Viko s30 (Nr 8038911)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Sailing Yacht Viko s30
950 x 325 x 270 cm
3200 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3200 kg
Dystans
685 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 18 paź 2021 do 22 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 22 paź 2021 do 29 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Gdy potrzebujemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie rzeczy, które pozostały na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
Ceny transportu łodzi żaglowej zależne są na ogół od rozmiarów i ciężaru jachtu, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.