(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 12:54

Samochód

(Nr 2245296)
Samochód

Marka i model:

Opel Corsa

Waga w kg (łączna):

1260.00

Dystans: 1213.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rimini, Włochy

Od 28 gru 2017 do 29 gru 2017

Adres i termin dostawy

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

Od 4 sty 2018 do 5 sty 2018