(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 18:06

Samochód

(Nr 2247306)
Samochód

Marka i model:

Skoda

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1042.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Burscheid, 51399, Niemcy

30 gru 2017

Adres i termin dostawy

Kwidzyn, Polska

31 gru 2017