(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 12:13

Samochód

(Nr 2258132)
Samochód

Marka i model:

Seat

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1263.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

Od 5 sty 2018 do 8 sty 2018

Adres i termin dostawy

Sława, 67-410, Polska

8 sty 2018