(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 19:09

samochód

(Nr 2332772)
samochód

Marka i model:

Lancia Thema

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 272.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wyszogród, 09-450, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnowskie Góry, Polska

Termin elastyczny